Home » stratigraphy » Principy arheologické stratigrafie – hardback released

Principy arheologické stratigrafie – hardback released

Archeoconsult team has just released the hardback (printed) Czech version of E. C. Harris “Principles…”. harris_boys Under ISBN 978-80-971799-1-5 the fresh Czech hardback version of Principles of Archaeological Stratigraphy has firstly seen the light. This hardback print is word-for-word copy of previous ebook release therefore recommended for passionate collectors yearning to hold it in their bookshelves. We do prefer publication exchange with academic/research institutions rather than the direct marketing.

PRINCIPY ARCHAEOLOGICKÉ STRATIGRAFIE – ČESKÉ VYDÁNÍ; ISBN: 978-80-971799-1-5
© Edward C. Harris / Academic Press, Ltd., London ‐ San Diego, 1989
translation: Jozef Chajbullin Koštial; ArcheoConsult, spol. s r.o. 2015; 184 pages; 68 figs

2 thoughts on “Principy arheologické stratigrafie – hardback released

 1. ďobo says:

  Knížku lze objednávat prostřednictvím mailu office@archeoconsult.org. Vzhledem k malé emisi (a tím i vyšším nákladům) je cena stanovena na 250,-Kč (10 EUR). V rámci zemí Koruny České nemá valného významu posílat to poštou, publikaci doručujeme osobně s úsměvem na tváři.

 2. Peter Mudry says:

  Dobrý deň,

  rád by som si objednal hardback “Princípy archeologické stratigrafie” ak je ešte k “mání”. Vzhľadom k tomu že sa nachádzam mimo “Země Koruny české” a také mimo “zemí Rakousko – Uherských”, knihu by som si mohol prevziať v dňoch 25. až 27.6., kedy budem v Prahe Taky rád osobně a též s úsměvem.
  Môžem platiť vopred (bankovým prevodom) alebo na mieste.
  Želám veľa úspechov a teším sa na stretnutie
  Peter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>